Publikováno: 14. 02. 2014
Schodišťové plošiny známe z každodenní praxe. Většinou bývají dlouhé několik metrů. Když je ale třeba, mohou se natáhnout až do neuvěřitelné délky.
Jízda na běžné schodišťové plošině trvá několik vteřin. Pokud narazíte na hodně dlouhou plošinu, protáhne se to na minuty. Jsou však i takové konstrukce, kde zvládnete v klidu i cigárko. Podívejte se, na jak dlouhé konstrukce můžete v Evropě narazit.
Moderní plošiny zvládají všechny myslitelné tvary schodišťových ramen. Vedle přímých jsou to zalomené, zatočené i vřetenové. A pokud má architekt obzvlášť silné kreativní nutkání, vzniknou i čistě abstraktní nepravidelné trajektorie. Ve všech případech se nabízí možnost jízdy člověka na sklopné sedačce, nebo osoby na vozíku. Základní podmínkou použitelnost každé venkovní schodišťové plošiny je – funkčnost. A to je, bohužel, často kámen úrazu. V rámci mapování stavu přístupnosti měst a obcí v ČR bylo objeveno překvapivé množství plošin, které jsou buď mino provoz dlouhodobě, nebo uzamčeny očividně navždy. ( vozickarskenoviny.cz )
Publikováno: 06. 08. 2014
Veřejnou bezbariérovou dopravu založil slepý veterán z první světové války.
Publikováno: 28. 05. 2014
Nezaškodí připomenout 5 základních chyb, kterých se běžní chodící lidé vůči vozíčkářům dopouštějí.
Publikováno: 04. 07. 2014
Protože atraktivní vozíčkářku pravidelně osahávali při každé kontrole, rozhodla se jim to usnadnit.
Vytvořil Ondrej Sika,